REGIONONLINE, REGIONÁLNÍ ZPRÁVY, REGIONÁLNÍ VIDEA, REGIONÁLNÍ PLUS

REGIONONLINE.cz

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY ONLINE

regionální zprávy

ČLÁNKY

Severní spojka má zlepšit dopravu. Připomínky mohou padat do 6. ledna

Až do 6. ledna se mohou obyvatelé Českých Budějovic vyjadřovat k návrhu územního plánu města ve vazbě na takzvanou Severní spojku. Tou se rozumí budoucí dvoupruhová silnice, které by spojila okružní křižovatku u Globusu a Pražskou třídu.


„Tato stavba obsadila první místo mezi plánovanými stavbami podle jejich přínosu k řešení dopravní situace v Českých Budějovicích,“ řekla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Původní "vyboulenou" část trasy severně od Kněžských Dvorů se město rozhodlo změnou územního plánu napřímit. Napřímená varianta bude levnější, méně zasáhne do obytných částí i do biokoridoru Vltavy. Tuto variantu akceptoval Jihočeský kraj i ministerstvo dopravy.

Severní spojka propojí západní a východní břeh Vltavy, zkrátí jízdu i vzdálenosti po městě, zvláště těžké kamionové dopravy. Hlavně odlehčí městskému okruhu.

Lidé mohou do návrhu nahlédnout na městském webu nebo na odboru územního plánování, a to až do 6. ledna. Poté svolá radnice jednání. O jeho termínu bude veřejnost včas informovat.


(Zdroj: Regionální Zprávy Karlovarský kraj)


regionální pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

region online

REGIONONLINE.cz

Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj